Відповідь Міністерства енергетики щодо пільгового тарифу на електроенергію для споживачів зони спостереження

14 січня 2021 року депутати підтримали звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг народного депутата України, А.Геруса, народних депутатів України В.М’ялика, А.Шараськіна, Асоціації міст України щодо необхідності повернення дії пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що знаходяться у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій та внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та Закону України «Про ринок електричної енергії».

Такі ж звернення прийняли виконавчий комітет  Енергодарської міської ради, Нікопольська міська рада, Нетішинська міська рада, Южноукраїнська міська рада, Маневицька селищна рада, Колківська селищна рада, Рівненська обласна рада та інші.

За ініціативи міського голови Нікополя, на офіційному інтернет-представництві Президента України зареєстровано електронну петицію «Про відновлення пільг з оплати електроенергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровії зоні атомних електростанції, та про відновлення інших пільг населенню з оплати за спожиту електричну енергію».

Ініційовано створення місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація громад зон спостереження АЕС».

Від Міністерства Енергетики України надійшла відповідь:

«Новий тариф на електроенергію для побутових споживачів досі залишається пільговим, оскільки він не покриває повної собівартості її виробництва та транспортування, навіть враховуючи, що населення купує електричну енергію у державних виробників, які мають нижчу ціну.

Міністерством соціальної політики спільно з Міненерго та НКРЕКП розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України, якою передбачається запровадження механізму компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії, в тому числі побутовим споживачам з електроопалювання, тим, хто проживає в багатоквартирних будинках без централізованого теплопостачання, не газифікованих природним газом, а також – багатодітним, прийомним сім’ям і дитячим будинкам сімейного типу. Зазначену компенсацію планується здійснювати протягом першого кварталу 2021 року» - зазначено у відповіді Міністерства.

Повний текст: