Виконавчий комітет затвердив звіт про виконання бюджету Вараської громади за 2020 рік

Сьогодні, під час чергового засідання виконавчого комітету, його членами було заслухано та затверджено звіт про виконання бюджету Вараської міської територіальної громади за 2020 рік.

До бюджету громади за 2020 рік надійшло доходів в сумі 634 956,2 тис.грн. Обсяг офіційних трансфертів від органів державного управління до загального фонду бюджету територіальної громади склав 106 473,9 тис.грн. Надходження до спеціального фонду бюджету склали 18 105,2 тис.грн, в тому числі бюджет розвитку – 1 245,3 тис.грн.

Затверджений обсяг доходів бюджету громади на 2020 рік  виконано на 105,7 відсотка. При плані 499 775,4 тис.грн фактичні надходження склали 528 333,8 тис.грн.

Основним промисловим та бюджетоутворюючим підприємством є відокремлений підрозділ «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом». Ним у 2020 році перераховано до бюджету громади 338,4 млн. грн  податків і зборів, що становить 66,3% власних доходів загального фонду бюджету.

Перевиконання планових показників забезпечено понадплановими надходженнями податку та збору на доходи фізичних осіб (+10 481,8 тис.грн), рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (+22,9 тис.грн), акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (+492,4 тис.грн), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (пальне) (+1060,6 тис.грн), акцизного податку з ввезених на митну територіюУкраїни підакцизних товарів (пальне) (+3 866,4 тис.грн), податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (+243,1 тис.грн), плати за землю (+50,5 тис.грн),єдиного податку (+1 237,6), неподаткових надходжень (+731,8 тис. грн).

Всі передбачені місцевим бюджетом виплати фінансуються з рахунків бюджету громади вчасно, з урахуванням зареєстрованих в управлінні Державної казначейської служби фінансових зобов’язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, але не більше обсягів, що затверджені в кошторисах  установ.

Зокрема, для забезпечення надання освітніх послуг направлено 265 059,7 тис.грн.(47,6 % видатків бюджету громади).Видатки по охороні здоров’я-  64 963,7 тис.грн.(11,0 % в бюджеті громади). На соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано 24 285,9 тис.грн.

На видатки установ культури і мистецтва - 8 786,6тис.грн бюджетних коштів. Власні надходження установ культури в сумі 331,7 тис.грн направлені на  утримання закладів культури. Дані надходження сформувалися за рахунок плати від надання платних послуг, оренди майна,а також благодійних внесків, грантів та дарунків (безкоштовно отримані книги у бібліотеки, ламінатор).

На утримання закладівта проведення  заходів з фізичної культури і спорту використано 4 663,1тис.грн. Протягом 2020 року на потреби Дитячо-юнацької спортивної школи м.Вараш використано 2 633,5 тис.грн, Власні надходження установи сформувалися за рахунок платних послуг, що надаються бюджетною установою та  від зданого в оренду майна.

На будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спортув сумі 1 395,9 тис.грн

Відповідно до програм, затверджених міською радою, на житлово-комунальне господарство використано бюджетних коштів у сумі 82 849,8тис.грн., на розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету -  2 312,1 тис.грн. На сприяння розвитку малого і середнього підприємництва (програма розвитку малого і середнього підприємництва в місті Вараш), при планових показниках загального фонду місцевого бюджету в сумі 2,2тис.грн використано 0,8тис.грн (36,4 %).

На 2020 рік уточнений обсяг резервного фонду передбачався в обсязі 5 413,8 тис.грн. Протягом звітного періоду направлено коштів резервного фонду в сумі 5 307,3 тис.грн на заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха, а саме: на здійснення заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2 в сумі 4 188,2тис.грн; для закупівлі трансформатора в сумі 122,0 тис.грн; для проведення протиаварійних робіт в приміщеннях та корпусах ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» в сумі 594,7 тис.грн; для виконання комплексу робіт з видалення порослі чагарника борщівника Сосновського та інших отруйних рослин, що мають токсичну дію на шкіру, дихальну систему людини в сумі 128,9 тис.грн; для ремонту бульдозера та іншої спецтехніки Кузнецовського міського комунального підприємства з метою забезпечення процесу захоронення твердих побутових відходів в сумі 200,0 тис.грн; для закупівлі обладнання для відновлення теплових мереж за адресою: мікрорайон Вараш, буд.11 з метою ліквідації надзвичайної ситуації техногенного характеру в сумі 73,5 тис.грн.

Резервний фонд на кінець звітного періоду становив 106,5 тис.грн.

Видатки по заробітній платі та нарахуваннях на неї, видатки на харчування та придбання медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв забезпечені в повному обсязі, заборгованості за  звітний період по даних виплатах немає.