26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Сьогодні, 26 лютого, в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, відповідно до Указу Президента України від  26 лютого 2020 року № 58/2020.

Саме у цей день, сім років тому, у Сімферополі біля будівлі кримського парламенту відбувся мітинг кримських татар і проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України, скликаний Меджлісом кримськотатарського народу. 15 тисяч людей вийшли, щоб сказати «ні» російській окупації Криму.

Це була відповідь на появу на півострові так званих "зелених чоловічків" – людей у військовій формі без розпізнавальних знаків.

Водночас проросійські сили, зі свого боку, зібрали кілька сотень людей. Тоді між учасниками сталися масові сутички. Двоє людей загинули й декілька десятків були поранені.

Вже наступного дня спецпідрозділи ГРУ Росії окупували приміщення Верховної Ради і Ради Міністрів Криму. Результатом тодішніх подій стало проведення "референдуму" в Криму та Севастополі щодо приєднання до складу Росії.

Тисячам кримських татар, які не визнають законності окупації Криму, довелось покинули рідну землю. 

Крим обов’язково повернеться в Україну. Багато людей на півострові чекають, коли настане цей день, і не припиняють чинити опір окупації.

Крим – це Україна!
Ми пам’ятаємо. І ми повернемось.
Слава Україні!