Підсумки опалювального сезону 2020/2021 року

Опалювальний період 2020/2021 років у Вараській територіальній громаді розпочався з 12 жовтня 2020 року (відповідно до рішення Вараської міської ради №236 від 08.10.2020 р.) і тривав до 5 травня 2021 року.

Кузнецовським міським комунальним підприємством (КМКП) було підготовлено 25,853 км теплових мереж у двотрубному обчислені та проведено заміну 100 м теплових мереж на суму 104,32 тис.грн. власних коштів підприємства.

На підготовку об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства витрачено 90,323 тис.грн. За ці кошти відремонтовано та замінено 232,5 м мереж, також підготовлено 7 свердловин, дві насосні станції, 3 каналізаційні насосні станції та 1 міські очисні споруди міста.

Під час опалювального періоду КМКП на теплових мережах було зафіксовано 2 відмови, які були усунуті менше ніж за 6 годин.

Упродовж опалювального періоду 2020/2021 року виникали питання розбалансування внутрішньобудинкових систем теплопостачання деяких багатоповерхових житлових будинків внаслідок несвоєчасного проведення налагоджувальних робіт після встановлення індивідуальних теплових пунктів з автоматичними регуляторами.

Станом на квітень 2021 року було оснащено приладами обліку теплової енергії та прийнято на абонентський облік:

- багатоповерхові житлові будинки – 42,16 %;
- малоповерхові (індивідуальні садибні житлові будинки) м.Вараш – 87,78%;
- малоповерхові (індивідуальні садибні житлові будинки) с.Стара Рафалівка – 87,5%
- інші споживачі – 69,79%.

У рамках кампанії із оснащення вузлами комерційного обліку теплової енергії та водопостачання категорії малоповерхових забудов та інших споживачів виникає проблема фінансування таких робіт, оскільки тарифами не передбачено виконання таких робіт.

Наразі підприємством на підставі аналізу стану проходження опалювального сезону 2020/2021 року та відповідних обстежень розроблені плани заходів з підготовки до нового опалювального сезону, які включають заміну запірної арматури, теплові, водопровідні та каналізаційні мережі міста.

На даний час, для забезпечення надання якісних послуг з теплопостачання та постачання гарячої води розроблено проєкт «Реконструкція розподільчої теплової мережі системи теплопостачання від теплової мережі ТК – 9 – 8 до споживачів за адресою: м – н Будівельників м. Вараш, Рівненської області» та виділено кошти з місцевого бюджету (1 763 366 грн. із 19 000 000 грн.) на проведення даних робіт. Роботи розпочнуться після закінчення опалювального періоду.

Хочеться зазначити, що на роботу підприємства помітно вплинуло запровадження карантинних заходів. У зв’язку із зниженням платежів за житлово-комунальні послуги, ситуація з фінансовим станом комунального підприємства погіршується. Тому, на даний час вкрай необхідна фінансова підтримка органами місцевого самоврядування, що дозволить повноцінно працювати і надавати комунальні послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення, поводження з відходами та належним чином підготуватись до нового опалювального сезону 2021/2022 року.

За інформацією Кузнецовського міського комунального підприємства