Олександр Мензул підписав меморандум про співпрацю із ДП "НАЕК "Енергоатом"

Міський голова Олександр Мензул сьогодні підписав меморандум про співпрацю із ДП "НАЕК "Енергоатом". Також документ підписали очільники міст-супутників: Енергодара – Дмитро Орлов, Нетішина – Олександр Супрунюк, Южноукраїнська – Валерій Онуфрієнко.

Меморандум, який підписано за присутності керівників чотирьох атомних електростанцій, покликаний скоординувати роботу щодо вирішення нагальних питань соціально-економічного розвитку міст-супутників і підприємств атомної енергетики.

1626845283035

За повідомленням офіційного сайту ДП "НАЕК "Енергоатом", у рамках підписаного меморандуму буде створено Координаційну раду, до складу якої увійдуть представники Енергоатома, атомних станцій та органів місцевого самоврядування міст-супутників АЕС. Вона опікуватиметься вирішенням нагальних питань:

• ефективної співпраці з органами державної влади для спільного захисту інтересів міст-супутників та атомних станцій;
  • спільної підготовки й реалізації програм і проєктів соціально-економічного розвитку міст-супутників та їхньої синхронізації на державному, обласному й місцевому рівнях;
  • вирішення інших проблем, передусім у галузі житлово-комунального господарства;
  • проведення роз‘яснювальної роботи стосовно інвестиційних проєктів і програм розвитку НАЕК "Енергоатом".

1626845283046

999

На зустрічі з т.в.о. президента "НАЕК "Енергоатом" Петром Котіним, міські голови та керівники атомних станцій також окреслили низку проблем, розв’язання яких потребує втручання з боку НАЕК:

• повернення 30-відсоткової пільги на оплату за електроенергію для громадян, які проживають у 30-кілометровій зоні українських атомних станцій (йдеться про мешканців не лише міст-супутників, але й численних сіл, куди через близькість до АЕС не підведено газ);
  • борги перед комунальними підприємствами й атомними станціями, що накопичувалися роками;
  • покращення фінансування місцевих лікарень та медико-санітарних частин (зокрема, наразі всі міста потребують сучасних мамографів тощо);
  • розвиток інфраструктурних і соціально значущих проєктів на рівні місцевих громад.

Фото ДП "НАЕК "Енергоатом"