Інформація щодо запровадження "червоного" рівня епідемічної небезпеки на території Вараської громади

Із 26 жовтня 2021 року рішенням, ухваленим на позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ і НС, на території Рівненської області запроваджено "червоний" рівень епідемічної небезпеки.

Обмеження

Таким чином, на території Вараської громади обмежується:

 • перебування без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно: в закладах охорони здоров’я та освіти; в установах, підприємствах, організаціях (незалежно від форми власності), в органах місцевого самоврядування та структурних підрозділах; на зупинках громадського транспорту; у магазинах, торгових центрах, супермаркетах та ринках; на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра.
 • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
 • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
 • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
 • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
 • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

photo 2021 09 14 16 32 29 2

 

Докладніше про обмеження у протоколі позачергового засідання комісії з питань ТЕБ і НС Вараської громади №1400-ПТ-ТЕБтаНС-16-21 від 23.10.2021 р.

Обмеження НЕ застосовуються

За "червоного" рівня карантину не обмежується робота робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів, за умови маскового режиму (маска закриває рот і ніс) та дотримання соціальної дистанції.

Заклади освіти можуть працювати лише якщо 100% працівників мають "зелений" (дві дози вакцини) COVID-сертифікат.

Відвідувати заклади освіти можуть здобувачі дошкільної освіти, учні спеціальних закладів освіти та 1÷4 класів закладів загальної середньої освіти.

Обмеження "червоного" рівня не будуть застосовуватися для тих установ, організацій, закладів тощо за умови наявності у ВСІХ учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів "зеленого" (наявність двох доз вакцини) COVID-сертифікату, за умови маскового режиму (маска закриває рот і ніс) та дотримання соціальної дистанції.

photo 2021 10 13 09 46 40

Рекомендуємо продавцям магазинів, працівникам закладів громадського харчування, працівникам ТРЦ, інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів перевіряти у відвідувачів наявність "зелених" COVID-сертифікатів задля уникнення наслідків уповноваженими перевіряючи органами і, відповідно, відмовляти відвідувачам у продажі товарів чи надання послуг у разі відсутності у них сертифікату необхідного рівня. Також обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил – маскового режиму (маска закриває рот і ніс) та дотримання соціальної дистанції.

Користування громадським транспортом й автобусними перевезеннями на території Вараської громади, за умови маскового режиму (маска закриває рот і ніс) для водія і всіх пасажирів із 12 років та дотримання соціальної дистанції.

Хто перевірятиме?

Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян у Вараській міській територіальній громаді з 26 жовтня 2021 року будуть працівники Вараського районного відідлу поліції ГУ НП у Рівненській області, Володимирецького управління Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області спільно з Відділом екологічного контролю Управління безпеки та внутрішнього контролю виконавчого комітету. Перевірки відбуватимуться у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків.

Національна поліція спільно з Мінцифри розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з Дії або скануючи паперовий його варіант.

Усі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Особи, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки.

У паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.

За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.

Люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа, хвора на COVID-19, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до кримінальної відповідальності.

Які документи підтверджують вакцинацію?

 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (паперове), використовується для виїзду за кордон. Щоб сформувати його - необхідно вказати серію та номер закордонного паспорта. Видається після повного курсу вакцинації. Колір паперу різниці немає.
 • Ф-063 Карта профілактичних щеплень (паперова), при наявності однієї дози вакцини. Використовується тільки на території України. Можна видавати з однією чи з двома дозами вакцини, також не містить QR-код!
 • Жовтий ковідний сертифікат (електронний). Це електронний документ в додатку ДІЯ, який підтверджує одну дозу вакцинації і містить QR-код для перевірки.
 • Зелений ковідний сертифікат (електронний). Це електронний документ в додатку ДІЯ, який підтверджує дві дози вакцинації, містить QR-код для перевірки.

Міжрегіональні пасажирські перевезення

Нагадуємо, з 21 жовтня набули чинності правила міжрегіональних регулярних та нерегулярних перевезень автомобільного транспорту на автобусних маршрутах, авіаційного та залізничного транспорту міжобласного сполучення під час "жовтого" й "червоного" рівнів епіднебпезки.

photo 2021 10 14 13 08 11

Для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті необхідно мати або документ про щеплення проти COVID-19, або негативний результат тестування на COVID-19.

Це правило перевезень не стосуються неповнолітніх пасажирів. Діти до 18 років можуть користуватись громадським транспортом у поїздках між регіонами без пред’явлення негативних тестів на COVID-19 та сертифікатів чи міжнародних свідоцтв про щеплення. Для дітей віком від 12 років залишається обов’язкове правило використовувати захисні маски під час перебування у громадських місцях, зокрема транспорті.