До уваги суб’єктів господарювання!

З 1 січня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та посилення контролю за продажем таких товарів»  (далі – Закон).

Законом вносяться зміни до деяких законодавчих актів України у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів,  в тому числі до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку –

• тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Порушення правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, в тому числі: торгівля в заборонених місцях; торгівля особами, які не досягли 18-річного віку або продаж особам, які  не досягла 18-річного віку; продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар); торгівля у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби –

• тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Торгівля вищезазначеним товаром з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, -

• тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Дії, вчинені особою, яку протягом року вже було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

• тягнуть за собою накладення штрафу від восьмисот до однієї тисячі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі".

Виконавчий комітет Вараської міської ради  рекомендує  суб’єктам  господарювання вжити заходів щодо недопущення порушення норм законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.