«Кобзарева струна не вмирає»

Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Саме такими зворушливими словами розпочався 20.02.2019р. у центрі дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради міський етап Всеукраїнського конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає».

Метою конкурсу є популяризація творів Т.Г.Шевченка, заохочення до класичної спадщини молодих талантів, сприяння формуванню високої духовності молодого покоління, усвідомлення ним національної ідеї, вдосконалення майстерності читців-аматорів та вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

Конкурсна програма для кожного із учасників складалася із двох творів:

- твір Т.Г.Шевченка;

- твір за власним вибором виконавця.

Конкурсні виступи оцінювало журі у складі

- Стояновського Олександра Йосиповича – начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради, голови журі;

- Грекової Людмили Іванівни – голови Вараського міського об’єднання Всеукраїнського товариства ім.Т.Шевченка, заступника голови журі;

- Ковбасюка Миколи Миколайовича – т.в.о. директора центру дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради, секретаря журі.

- Верешко Людмили Миколаївни - депутата міської ради, голови постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, дитячої, молодіжної та інформаційної політики, члена журі.

- Мельник Олени Михайлівни – поетеси, читця-аматора, переможця конкурсу читців-аматорів 2018 року, члена журі.

В конкурсі взяли участь 36 конкурсантів, які згідно з положенням були поділені на дві вікові групи ( перша – учасники до 12 років, друга – читці, старші 12 років).

І ось почалися прослуховування. З кожною хвилиною конкурс набирав обертів, учасники все краще і краще декламували свої твори. А конкурсанти старшої групи взагалі перевершили усі сподівання суддів. Журі після довгого обговорення прийшло до спільної думки.

Тож переможцями міського етапу Всеукраїнського конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає» стали:

- Перша група

І місце – Федорук Юлія – Вараська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 (керівник Поліщук Наталія Вікторівна);

ІІ місце – Пашко Аполлінарія – Вараський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (керівник Тарасюк Тетяна Володимирівна);

ІІІ місце – Кузло Анна – Вараська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 (керівник Абрамович Вікторія Олександрівна);

ІІІ місце – Колдун Софія – центр дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради   (керівник Волощук Надія Андріївна);

ІІІ місце – Петрук Роман – Вараська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 (керівник Петрук Тетяна Василівна).

- Друга група

І місце – Точинський Ярослав – Вараська гімназія (керівник Онуфрійчук Сергій Миколайович);

І місце – Пашко Ангеліна – Вараський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (керівник Тарасюк Тетяна Володимирівна);

ІІ місце – Пампушик Олександр – Професійно-технічне училище ВП РАЕС (керівник Ковальчук Тамара Петрівна);

ІІ місце – Петровець Богдан - Вараський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (керівник Тарасюк Тетяна Володимирівна);

ІІІ місце – Охремчук Дарина – Заболоттівський будинок культури (керівник Гужва Оксана Олександрівна);

ІІІ місце – Невідомська Богдана –  Вараська гімназія (керівник Гузь Алла Олександрівна).

Всі учасники конкурсу були нагороджені дипломами, сувенірами та солодощами. Фестиваль відбувся за сприяння відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради (начальник Стояновський Олександр Йосипович). Захід підготував та провів завідувач частини (художньої) центру дозвілля Юрій Савчук.

Організатори конкурсу висловлюють щиру подяку усім, хто відгукнувся та взяв участь у читаннях, учасникам - за високу виконавську майстерність, керівникам - за гідне виховання підростаючого покоління, батькам - за підтримку своїх дітей.

03.03.2019р. в місті Рівне відбудеться обласний конкурс читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає», на якому наше місто будуть представляти: Ярослав Точинський, Ангеліна Пашко, Юлія Федорук та Аполлінарія Пашко. Тож побажаймо їм успіху!

Вітаємо усіх з приходом весни, а весна завжди починається з Шевченка!