Обласний конкурс читців - аматорів «Кобзарева струна не вмирає»

3 березня в місті Рівне, в приміщенні відділу мистецтв КЗ “Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека”, відбувся обласний конкурс читців - аматорів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений вшануванню пам'яті Великого Кобзаря. Організатори конкурсу: управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості».

Для кожного українця Тарас Шевченко є уособленням духовності, незламності духу, безмежної синівської любові до неньки України. З вітальним словом до конкурсантів виступили: письменниця – прозаїк, керівник літературної платформи “Наше коло”, прес – секретар Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України Юлія Семенова, член правління, відповідальний секретар Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Мирослава Косарєва, голова журі конкурсу, доцент кафедри “Театральної режисури“ РДГУ, заслужений діяч мистецтв України Юрій Мельничук.

Продемонструвати поетичні твори Тараса Шевченка мали змогу понад 58 учасників – переможці районних та міських оглядів-конкурсів, учнівська молодь, студенти вищих навчальних закладів, народні, аматорські театри, театральні студії, літературні гуртки та просто любителі поезії Кобзаря.

Серед стількох учасників, які були поділені на категорії: І-діти, ІІ-дорослі, ІІІ-студенти та IV- літературні композиції, наші декламанти зайняли почесні два третіх місця: у категорії "діти" – ІІІ місце посіла Ангеліна Пашко, а у категорії "дорослі" – ІІІ місце Ярослав Точинський.

Заохочувальними призами голова журі Юрій Мельничук, Мирослава Косарєва та Юлія Семенова нагородили за популяризацію рідного слова, виконання творів на патріотичну тематику, авторьку поезію: Софію Федорук – читця центру дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради, керівник Наталія Поліщук та Аполлінарію Пашко - читця центру дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради, керівник Тетяна Тарасюк.