Відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу читців-аматорів

25 лютого 2020 року у центрі дозвілля Вараша відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.

Цьогоріч випробовували свої сили у декламуванні та доносили величне слово великого поета учасники трьох вікових категорій, серед яких – наймолодша учасниця, чотирирічна Мирослава Батурка.

Піднесено, щиро та натхненно декламували твори Шевченка 22 учасники міського конкурсу: Софія Батурка (ЗОШ №1), Мирослава Батурка (ДНЗ №3), Аполлінарія Пашко (ВМЦ СССДМ), Софія Карпович (Вараська міська бібліотека для дітей), Марко Омелянець (Вараська міська бібліотека для дітей), Аліна Петровець (ВМЦ СССДМ), Марія Федінчик (ВМЦ СССДМ), Наталія Федінчик (ВМЦ СССДМ), Софія Богдан (ВМЦ СССДМ), Євангеліна Колесник (ВМЦ СССДМ), Ілля Федорчук (ЗОШ №4), Богдана Батурка (ЗОШ №1), Олена Тарасенко (Вараська міська бібліотека для дітей), Софія Колдун (ЗОШ №1), Маргарита Дудік (Палац культури РАЕС), Богдан Петровець (ВМЦ СССДМ), Христина Вінічук (ВМЦ СССДМ), Вікторія Басюк (Вараська міська бібліотека для дітей), Катерина Босик (Вараська міська бібліотека для дітей), Софія Федорук (ЗОШ №4), Юлія Федорчук (ЗОШ №4) та Неоніла Баловіна (музична школа).

«В історії кожного народу, серед його великих творців є імена, оповиті невмирущою любов’ю і славою. Для кожного українця Тарас Шевченко є уособленням духовності, незламності духу, безмежної синівської любові до неньки України. Шевченкове слово «живе та буде жити вічно», і наш традиційний конкурс є підтвердженням цього», - зазначив у своєму виступі присутній на заході міський голова Сергій Анощенко.

Програма учасників виявилась надзвичайно різноманітною – від лірики патріотичної, громадянської до філософської. Кожен виступаючий демонстрував свою виконавську майстерність, мовну та сценічну культуру, підбирав художнє та музичне оформлення, костюм, працював над творчим задумом та репертуаром. За це вдячні глядачі щедро обдаровували артистів заслуженими оплесками.

Творче журі у складі т.в.о. директора центру дозвілля Миколи Ковбасюка; голови міського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім.Т.Шевченка Людмили Грекової; завідувача частини художньої центру дозвілля Юрія Савчука; почесного бібліотекаря міста Сільви Власової та депутата міської ради, голови постійної депутатської "гуманітарної" комісії Людмили Верешко, відзначили високий рівень артистичної майстерності цьогорічних учасників, патріотизм, оригінальність, сучасне бачення виконання творів Тараса Шевченка та визначили переможців.

У молодшій віковій категорії (до 12 років):

- І місце: Ілля Федорук.

- ІІ місце: Аліна Петровець.

- ІІІ місце: Мирослава Батурка та Євангеліна Колесник.

У середній віковій категорії (від 12 до 18 років):

- І місце: Юлія Федорук.

- ІІ місце: Олена Тарасенко та Богдан Петровець.

- ІІІ місце: Софія Колдун та Маргарита Дудік.

У старшій віковій категорії була лише одна учасниця – Неоніла Баловіна, її нагородили дипломом учасника конкурсу.

Гран-прі конкурсу отримала Аполлінарія Пашко.

Усі учасники міського етапу Всеукраїнського конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає» отримали дипломи та солодощі, а переможці ще й пам’ятні сувеніри від організаторів заходу – відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради.

У обласному етапі конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає», який пройде в Рівному 29 лютого, наше місто представлятимуть Аполлінарія Пашко та Юлія Федорук.

Бажаємо успіхів та нових перемог!

Виступи учасників молодшої вікової групи:

Виступи учасників середньої та старшої вікових груп: