Як створити сімейне фермерське господарство мешканцям громади розповіли представники Департаменту агропромислового розвитку

Про створення та розвиток сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи говорили сьогодні під час робочої наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА, заступників міського голови, старост та зацікавлених мешканців сіл Вараської громади.

Директор департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько розповіла про процедуру створення таких господарств та механізм реалізації  урядових програм підтримки агропромислового комплексу загалом. Зокрема, Уряд передбачив збільшення розміру субсидії новоствореним фермерським господарствам на одиницю оброблюваних угідь.

Начальник відділу економічного аналізу, прогнозів, соціальної політики, розвитку сільських територій та інвестицій Віолетта Колядюк озвучила  питання оподаткування та постановки на облік в органах ДПС сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи та механізм компенсації єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«У Вараській громаді ми бачимо значний невикористаний аграрний потенціал. Завдання нас, як влади, – створити умови для розвитку наших сільських територій. В першу чергу, інформувати мешканців про ті можливості, які їм надає держава», - зауважив заступник міського голови Михайло Волинець.