Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини

13 травня 2021 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням міського голови Олександра Мензула, на якому розглянуто  9 питань.

На засіданні комісії розглядалися питання: про доцільність встановлення опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування; про доцільність звільнення від обов’язків піклувальника над дитиною, позбавленою батьківського   піклування; про призначення піклувальника над дитиною, позбавленою батьківського піклування; про взяття та зняття із соціального супроводу сімей,  у яких виховуються діти, які  залишились без батьківського піклування, та діти, які перебувають в складних життєвих обставинах; про доцільність підготовки та подання до суду висновку та позову органу опіки та піклування щодо позбавлення батьківських прав матері, яка має на вихованні двох малолітніх дітей; про перегляд шести індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Під час засідання питання детально вивчені  та обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. Окрім того, під час розгляду питань приймалися до уваги участь батьків у долі та вихованні дітей, відношення батьків до психічного і фізичного здоров`я дітей, відносини між батьками та дітьми, створення належних умов проживання, заходи соціального супроводу сімей, тощо.

Анна Ільїна, начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Вараської міської ради, розповіла про сім`ї, які перебувають на обліку служби, про нехтування батьками з даних сімей своїми батьківськими обов`язками. Також звернула увагу на деякі аспекти чинного законодавства стосовно захисту прав дітей.

За результатами розгляду питань комісією прийняті компетентні та виважені рішення, направлені на забезпечення якнайкращих інтересів дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації  їх законних  прав.

Підводячи підсумки, головуючий Олександр Мензул звернув увагу на активізації роботи суб’єктів соціальної роботи щодо виявлення та організації першочергових заходів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Служба у справах дітей