Представники Департаменту соціального захисту та гідності взяли участь у форумі "Громада вільна від насильства"

Наприкінці минулого тижня директор Департаменту соціального захисту та гідності виконавчого комітету Вавраської міської ради Світлана Осадчук та директор Вараського міського центру соціальних служб Світлана Пашко взяли участь у форумі "Громада вільна від насильства", що відбувся у м.Рівне.

Під час заходу підбили підсумки одноіменного проєкту, який був спрямований на протидію та запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, удосконалення практик реагування на випадки гендерно обумовленого насильства у 12 територіальних громадах 4-х районів Рівненської області. Проєкт реалізовано громадською організацією "Центр підтримки громадських ініціатив "Чайка".

232691474 1872552542905445 3268807507987619197 n

Серед рекомендацій для територіальних громад, напрацьованих роботою форуму:

• посилити співпрацю з поліцейськими офіцерами громад;
  • забезпечити актуальною інформацією щодо попередження даного злочину та способів захисту і допомоги – на сайтах громадах, в соцмережах тощо;
  • розробити та затвердити в ТГ програму або заходи з попередження домашнього насильства;
  • передбачити в місцевих бюджетах видати на проведення інформаційно-просвітницьких кампаній;
  • створити мобільні бригади соціально-психологічної допомоги в ТГ.

Відмітимо, що упродовж квітня-серпня 2021 року працівники департаменту брали участь у тренінгах, консультаціях з протидії гендерному насильству.