• Головна
  • ⎇ Економіка
  • Підприємництво
  • Щодо отримання роботодавцями фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

Щодо отримання роботодавцями фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

Щодо отримання роботодавцями фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві з 1 січня 2023 року

Із 1 січня 2023 року набирає чинності Закон України №2620-IX "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон).

Відповідно до Закону, уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку буде Пенсійний фонд України.

Для отримання фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві страхувальник, як і раніше, має подати заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат за їх видами.

Така заява-розрахунок починаючи з 1 січня 2023 року подаватиметься через відповідний інтерфейс в особистому електронному кабінеті страхувальника на Вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Вхід до особистого кабінету здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати в Державній податковій службі, акредитованому центрі сертифікації ключів, а також в багатьох банках.

Щоб увійти на Вебпортал необхідно перейти за посиланням https://portal.pfu.gov.ua та скористатися кнопкою «Вхід» у верхній частині екрану. У вікні "Увійти до системи" обрати розділ "За КЕП", в полі "Бажаєте увійти як" вибрати зі списку "Юридична особа", вибрати АЦСК, що видавав КЕП, вказати місцезнаходження ключа і пароль до нього та натиснути кнопку "Увійти".

Доступ до функціоналу передачі заяв-розрахунків відбувається шляхом вибору в головному меню пункту "Заяви-розрахунки (макет)".

З відео-інструкцією щодо входу в особистий кабінет та заповнення заяв-розрахунків можна ознайомитися за посиланням https://youtu.be/xFg-9FPlmAY

Більш докладну інформацію щодо входу на веб-портал та заповнення заяви-розрахунку можна отримати за телефоном (0362) 633342.

Підписуйтеся на офіційну сторінку у мережі Facebook – до вашої уваги ексклюзивні відеотрансляції, обговорення матеріалів та подій, анонси заходів та ін.

Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!