У Вараському ЦПМД розповіли чи можна вживати алкоголь до і після вакцинації

У Вараській громаді триває кампанія із вакцинації населення проти COVID-19. За словами заступника директора Вараського центру первинної медичної допомоги Павла Пана нині відбувається зміна сезонів року і лікарі спостерігають збільшення кількості захворювань.

Восени очікується підвищення рівня захворюваності: нині більше 90% осіб, котрі захворіли – це ті, хто досі не мають щеплення. Лікар запевняє, що усі вакцини, наявні у Центрі вакцинації населення від COVID-19, довели свою високу ефективність. І Павло Пан переконаний, що лише масова вакцинація допоможе подолати епідемію.

Ми поставили лікарю декілька найпоширеніших запитань, котрі виникають у тих, хто готується вакцинуватися від COVID-19.

Varash vaccinationCenterVarash

Чи можна вакцинуватися вагітним, а також жінкам, які годують грудьми?

Вагітність та годування не є абсолютним протипоказом, але це потрібно обговорити зі своїм сімейним лікарем.

Чи можна вакцинуватися людям з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, діабетом?

Людям із супутньою патологією потрібно вакцинуватися першочергово, адже вони мають більший ризик інфікування та розвитку важких ускладнень.

Чи є протипоказання стосовно щеплення проти COVID-19?

Протипоказів дуже мало, основні це непереносимість компонентів вакцини та гострі захворювання.

Чи можна вакцинуватися людям з онкологічними хворобами?

Потрібно, вони також мають високі ризики, але не всіма вакцинами.

Чи можна до і після вакцинації вживати алкоголь?

Найчастіше питання мабуть, яке ставлять пацієнти. Можна, але не треба зловживати.

Доволі часто також запитують і про те, чи обов’язково повинна бути підписана декларація з сімейним лікарем для того, щоб одержати вакцину?

Декларація не обов'язкова, але бажано мати активну декларацію з сімейним лікарем, щоб потім отримати свідоцтво про вакцинацію. До Центру вакцинації може прийти будь-який повнолітній громадянин незалежно від місця проживання чи укладеної декларації.

Нагадаємо, Центр вакцинації працює щодня з 9:00-15:00 за адресою Вараська міська публічна бібліотека, м-р Перемоги 23 (колишнє приміщення МРЕО, військкомату). Попередній запис для вакцинації відбувається у сімейного лікаря або за номером телефону (067) 678-76-32.